Editura For You Slava de fiecare zi. 90 de texte ce aduc speranta si vindecare – Don Piper

Editura: For You

Autor: Don Piper

Anul publicării: 2009

ISBN: 978-973-170-134-9

Cod Produs: 9789731701349 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Slava de fiecare zi. 90 de texte ce aduc speranta si vindecare

In anul 1989, Don Piper a murit intr-un accident de masina. Nouazeci de minute mai tarziu, in timp ce un pastor se ruga langa el, s-a reintors la viata… si si-a amintit.

In anul 1989, Don Piper, pastor asociat si responsabil cu educatia la o biserica din zona Houston, Texas, se intorcea acasa de la o conferinta pe care o sustinuse, cand un camion i-a lovit masina in momentul in care traversa un pod. Autorul a povestit ca fost strivit sub acoperisul masinii sale, volanul i-a intrat in piept, iar bordul i s-a prabusit peste picioare. A murit. Conform celor relatate mai tarziu, a mers direct in Rai si a experimentat lucruri uimitoare si frumoase, apoi a revenit. Don Piper si-a spus povestea incredibila de viata  in cadrul a peste 3 000 de conferinte, la care au participat peste 1,5 milioane de oameni. A aparut in numeroase programe de televiziune si radio.

Povestea experientei lui Don Piper a oferit inspiratie pentru sute de mii de oameni si a devenit un fenomen international.

Aceasta colectie unica, ce contine 90 de texte, abordeaza greutatile zilnice pe care le induram cu totii si ofera mangaiere si calauzire pentru a ne ajuta sa traim vieti mai fericite si mai curate. Invata sa abordezi in liniste greutatile vietii, cum ar fi boala, pierderea locului de munca, moartea unei persoane apropiate – chiar si propria moarte.

Imbratiseaza mesajul lui Don Piper – de iubire, iertare si salvare –, dar si intelepciunea unica pe care el a obtinut-o atunci cand a vazut, pentru scurt timp, ceea ce ne asteapta in viata urmatoare.
Slava de fiecare zi. 90 de texte ce aduc speranta si vindecare