Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura For You Inima samanului. Practicile si experientele Luptatorului iluminat – Alberto Villoldo

28,00 Lei 23,80 Lei

Editura: For You

Autor: Alberto Villoldo

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-287-7

Cod Produs: 9786066392877 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Intra in lumea sacra a samanilor prin ritualuri stravechi si visuri mai bune!
In cea mai recenta carte a sa, Inima samanului, Alberto Villoldo se concentreaza asupra visarii intru fiintare si asupra calatoriei in timp, asa cum le practica vindecatorii andini si amazonieni, a caror intelepciune i-a schimbat radical viziunea asupra lumii. Villoldo impartaseste unele dintre invataturile lor ancestrale ce subliniaza rolul visului sacru: o viziune efemera si totusi puternica ce ne indruma spre scopul nostru si ne arata locul propriu in Univers.

Practicile din aceasta carte te ajuta sa-ti creezi un vis sacru pentru tine, pentru cei dragi si pentru lumea intreaga. Croieste-ti destinul bazandu-te pe curaj si viziune! Paseste si tu pe urmele Luptatorului Iluminat si invata cum sa iesi din cele trei cosmaruri care invaluie dragostea, moartea si siguranta, apoi transforma-le in experienta libertatii atemporale.

Puterea creatoare a samanilor ne este tuturor la indemana, asa ca hai sa cream frumusetea si vindecarea si sa visam impreuna o lume noua!
DR. ALBERTO VILLOLDO

Psiholog si antropolog, Alberto Villoldo a studiat peste 25 de ani practicile de vindecare ale samanilor incasi si ale celor din bazinul Amazonului. A fondat Laboratorul de Autoreglare Biologica, la Universitatea din San Francisco, pentru a studia modul in care mintea creeaza sanatate si boala in plan psihosomatic. Dr. Villoldo conduce Societatea celor Patru Vanturi, unde antreneaza cursanti din SUA si Europa sa practice medicina energetica si procesul de recuperare al sufletului. El a descoperit un set de tehnici ce transforma corpul, vindeca sufletul si schimba modul in care traim si murim.

Intra in lumea sacra a samanilor prin ritualuri stravechi si visuri mai bune!

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!