Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura For You Ucenicul lui Iisus Hristos. Jurnalul doctorului Sotirios Crotos. Editie revizuita - Sotirios Crotos

28,00 Lei 23,80 Lei

Editura: For You

Autor: Sotirios Crotos

Editia: revizuita

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-639-308-9

Cod Produs: 9786066393089 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Textul cartii de fata a fost gasit, sub forma de papirus, intr-o grota din Muntii Libanului de catre un botanist in cautare de plante medicinale. Botanistul a tradus papirusul din greaca veche in latina, iar mai multe intamplari i-au comunicat necesitatea imperioasa de a-i transmite continutul intregii lumi.

Acest text unic ne impartaseste o alta perspectiva asupra vietii Mantuitorului si ne reda nediluat mesajul Sau: iubirea universala. Indemnul iubirii dintre oameni si al regasirii de sine prin atentia fata de Celalalt devine cu atat mai necesar in ziua de azi, cand dezbinarea si individualismul par sa domine relatiile dintre oameni. Simplitatea, forta si sacralitatea mesajului christic isi manifesta astfel puterea atemporala de a satura foamea lumii – nu foamea trupului, ci foamea sufletului omenesc.
Este autorul unui text cu totul special care sta la baza cartii ”Ucenicul lui Iisus Hristos. Jurnalul doctorului Sotirios Crotos”, textul sau original fiind gasit intr-o pestera in muntii Palestinei. Doctorul Sotirios Crotos a fost ucenic al lui Iisus Hristos si a stat pe langa Mantuitor pana in momentul crucificarii, iar mai apoi a ramas sa-I raspandeasca invataturile, pana ce a murit. Editura a pastrat traducerea facuta cu multa dragoste de SERVA CRISTI, doamna care, cu modestie, se numeste pe ea insasi „cea care se pune in serviciul lui Hristos”, dandu-ne un exemplu minunat de ceea ce ar trebui sa facem cu totii in aceasta viata: sa ne punem in serviciul lui Iisus Hristos, servindu-i fara retinere pe toti semenii nostri.

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!