Editura For You Vindeca-ti nasterea, vindeca-ti viata – Sharon King

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-639-260-0

Cod Produs: 9786066392600 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Modul cum venim pe lume chiar conteaza!
Ceea ce se intampla cu noi in uter si la nastere are consecinte cu impact pe termen lung, modelandu-ne pentru restul vietii noastre felul in care traim si vedem lumea. Aceasta carte revolutionara distruge mitul ca bebelusii nu sunt fiinte constiente si arata cat de multe dintre convingerile noastre se formeaza in uter si la nastere.

Cartea Vindeca-ti nasterea, vindeca-ti viata nu doar evidentiaza efectele traumelor de la nastere, ci ofera si solutii practice pentru a transforma si a rescrie experientele dureroase care au avut loc atat la nastere, cat si in uter. Asadar:

Intelege impactul pe care nasterea ta inca il are asupra ta.
Afla cum sa te intorci in pantecul mamei pentru a-ti rescrie convingerile.
Descopera cum sa scapi de traumele legate de nastere.
Deprinde noi instrumente pentru rescrie nasterea ta si a altora, cu impact asupra vindecarii la toate nivelurile.
Bazata pe numeroase cercetari din domeniu, cartea de fata este utila pentru oricine a experimentat vreodata o trauma legata de nastere sau a avut un parinte care a suferit de stres in privinta sarcinii ori nasterii. Cartea li se adreseaza si mamelor insarcinate care doresc sa se elibereze de propriile traume inainte de nastere, precum si practicienilor care doresc sa-si ajute clientii/pacientii sa se conecteze cu nasterea lor si sa-si transforme amintirile inconstiente legate de ea.
SHARON KING

Este creatoarea metodei terapeutice Reimprimarea Matricei Nasterii, un protocol revolutionar ce ne permite sa ne rescriem experienta legata de nastere, a noastra sau a altcuiva. Sharon a lucrat cu mii de oameni din intreaga lume pentru a-si rescrie istoria nasterii, adesea cu un impact remarcabil asupra vietii lor in prezent. Ea ii invata pe practicieni de diverse metode terapeutice cum sa-i ajute pe altii sa-si transforme experienta intrauterina si de la nastere. De asemenea, ea lucreaza cu femeile insarcinate, ajutandu-le sa aiba o nastere naturala, si cu parintii ai caror copii au suferit traume la nastere.

Modul cum venim pe lume chiar conteaza!

Intelege impactul pe care nasterea ta inca il are asupra ta.
Afla cum sa te intorci in pantecul mamei pentru a-ti rescrie convingerile.
Descopera cum sa scapi de traumele legate de nastere.