Proceedings

Afiseaza: 1-36 din 273 produse

Filtre

Primul volum a fost publicat in 2004 si a aparut ca urmare a numeroaselor solicitari a organizatorilor de conferinte de a publica rezultatele cercetarilor stiintifice, printre solicitanti numarandu-se in principal Universitatea din Bucuresti, Universitatea Nationala de Aparare, Universitatea Crestina Dimitrie Cantemir, Universitatea Romano-Americana, Statiuni de Cercetare-Dezvoltare Agricola, Institute de Cercetare, Universitatea Ovidius din Constanta.

Au fost publicate sute de cercetari din Statele Uniunii Europene si nu numai.

Volumele sunt indexate in baze de date si indeplinesc criteriile de calitate stiintifica. Au, in general, caracter transdisciplinar, domeniile fiind stiinte umaniste, socio-umane, juridice, economice, pastrandu-ne caracterul de editura dedicata domeniilor umaniste.

Colecţia este coordonată de MIHAI ŞANDRU (Profesor universitar, Facultatea de Ştiinţe Juridice şi Administrative, Universitatea Creştină „Dimitrie Cantemir”)