Editura For You Acelasi suflet, mai multe trupuri. Descopera puterea vindecatoare a vietilor viitoare prin terapia progresiei. Editie revizuita – Dr. Brain Weiss

Editura: For You

Autor: Brain Weiss

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-269-3

Stoc limitat
Cod Produs: 9786066392693 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„La fel cum am trait nenumarate vieti anterioare, tot asa vom trai si vieti viitoare nenumarate. Folosindu-ne de ceea ce a fost si de ceea ce va urma, putem sa-i dam forma viitorului lumii si viitorului nostru. Asta seamana cu stravechea notiune de karma: ceea ce semeni, aceea culegi. Daca plantezi seminte mai bune, daca ai grija de culturi si actionezi mai bine, atunci ceea ce vei recolta in viitor iti va rasplati eforturile.

Viitorul se naste din trecut. Faptul ca viitorul este flexibil si ca noi vom fi prezenti in acel viitor sunt conceptele discutate in aceasta carte. Compasiunea, empatia, nonviolenta, rabdarea si spiritualitatea sunt lectii de viata pe care toti trebuie sa le invatam.” – Dr. Brian Weiss
DR. BRIAN WEISS

Absolvent al prestigioaselor Columbia University si Yale Medical School, Dr. Weiss e Presedinte Emerit (Psihiatrie) al Centrul Medical Mount Sinai din Miami. Ca psihoterapeut traditional, dr. Brian Weiss a fost uimit si sceptic cand unul dintre pacientii sai a amintit traume din trecut ce pareau sa detina cheia unor cosmaruri si atacuri de anxietate recurente. Scepticismul i-a disparut cand acesta a inceput sa canalizeze mesaje din „spatiul dintre vieti“ ce contineau revelatii remarcabile despre familia Dr. Weiss si fiul sau mort. Folosind terapia prin regresie in trecut, Dr. Weiss a reusit sa-si vindece pacientul si sa se angajeze intr-o faza noua si mai semnificativa a propriei cariere.