Editura For You Conversatii cu Dumnezeu pentru parinti – Neale Donald Walsch

ISBN: 978-606-639-154-2

Stoc limitat
Cod Produs: 9786066391542 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Inca din primele luni dupa publicarea volumului I din Conversatii cu Dumnezeu, in mai 1995, a aparut o cerere de instrumente care sa vina in sprijinul parintilor, in demersul acestora de a le face cunoscute si copiilor minunatele concepte ale acestui extraordinar dialog. Cititorii doreau o modalitate prin care sa-si invete copiii ceea ce au invatat ei insisi din Conversatii cu Dumnezeu.

„Ce bine ar fi fost daca as fi avut o astfel de perceptie despre Dumnezeu si despre mine atunci cand aveam 8 sau 9 ani! Toata viata mea ar fi fost altfel!“ sunt cuvinte pe care Neale Donald Walsch le auzea iar si iar.
Conversatii cu Dumnezeu pentru parinti. Impartasirea mesajelor cu copiii este unul dintre rezultatele programului Scolii Noua Spiritualitate. In cadrul acestui program, Walsch s-a alaturat lui Laurie Farley si lui Emily Filmore, directoarele scolii, pentru a aduna la un loc toate conceptele spirituale ale programei de educatie la domiciliu.

Volumul de fata le ofera parintilor nu numai instrumentele de predare a conceptelor din Conversatii cu Dumnezeu, ci si un rezumat al acestor concepte, alcatuind o programa de predare solida pentru profesorii spirituali ai secolului XXI.
NEALE DONALD WALSCH

A schimbat modul in care gandesc milioane de oameni de pe intregul Glob. La cererea cititorilor, Neale a creat mai multe asociatii care pledeaza pentru pace, claritate si iubire (Fundatia CWG, CWG pentru Parinti, Echipa Umanitatii, Conversatia Globala etc.). Cele trei volume din Conversatii cu Dumnezeu au fost bestselleruri in topul New York Times vreme de peste doi ani. Cartile scrise de el vorbesc despre spiritualitate si aplicatiile sale in viata cotidiana. Cuvintele acestui autor profund si talentat au fost traduse in 37 de limbi si au ajuns pe toate continentele. Editura For You le-a adus cititorilor romani peste 15 titluri semnate de Neale Donald Walsch.