Editura For You Partea intunecata a cautatorilor de lumina. Cum sa-ti recuperezi puterea, creativitatea, stralucirea si visurile. Editie revizuita – Debbie Ford

Editura: For You

Autor: Debbie Ford

Editia: revizuita

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-293-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9786066392938 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Un bestseller clasic si indragit despre cum sa intri in partea ta intunecata pentru a elibera lumina!
Debbie Ford ne indreapta atentia catre acele parti ale noastre care nu se potrivesc cu masca pe care o prezentam in fata lumii. Ea ne arata efectele trairii in intuneric, unde se pastreaza toate impulsurile noastre nerecunoscute. Ne trezim tot mai frustrati si suparati de egoismul prietenilor, de lenea colegilor, de aroganta semenilor; ne pierdem energia judecandu-i pe altii si ramanem astfel fara puterea si libertatea de a trai autentic.

Prin relatarile si exercitiile din aceasta carte, Debbie ne arata nu numai cum sa ne recunoastem emotiile ascunse, ci si cum sa gasim darurile pe care ele ni le ofera. Impulsurile de care ne temem cel mai mult sunt cheia pentru ceea ce lipseste in viata noastra!

„Calea spre iluminare include nu numai cautarea divinului, ci si acceptarea totala a umbrei noastre. In aceasta carte profunda, Debbie Ford explica in mod organizat pasii spre implinire si transformare.“ - Dr. Deepak Chopra
DEBBIE FORD

Debbie Ford (1955-2013), autoare cotata de The New York Times ca fiind una dintre cele mai importante scriitoare contemporane, ne poarta catre esenta dualitatii ce actioneaza, fara sa stim, in fiecare dintre noi. Oferindu ne instrumentele cu ajutorul carora sa punem capat procesului de autosabotare, Ford ajunge in cele din urma sa darame fatada sinelui fals si ne arata cum sa vindecam ruptura dintre Lumina si intuneric si sa ducem o viata autentica.