Editura Paralela 45 Miracolul de a fi. Lectii de la intelepciunea vietii - Bodhipaksa

Editura: Paralela 45

Autor: Bodhipaksa

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-47-3336-1

Cod Produs: 9789734733361 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
TOTI TANJIM DUPA CINEVA CARE SA NE OFERE SPRIJIN SI IUBIRE NECONDITIONATA. DACA ACEL CINEVA AM FI CHIAR NOI?

„Bodhipaksa intruchipeaza o combinatie speciala de intelepciune patrunzatoare, simplitate si modestie, umor sincer, practica adanca mindfulnessului, fondata pe stiinta, si o exprimare directa, clara. Un prieten si un profesor minunat care sa ne calauzeasca pe acest drum.“

Rick Hanson, autorul cartii Creierul lui Buddha

Practica autocompasiunii constiente da nastere acelui ragaz de care avem nevoie pentru ca bunatatea, acceptarea si dragostea adevarata sa patrunda in noi si sa alunge autocritica si resentimentele.

Bodhipaksa ne ajuta sa atingem starea de bine, rezilienta emotionala si sa dispunem de sanatate fizica si vointa prin practica autocompasiunii constiente. Pentru aceasta combina intr-un tot unitar tehnici stravechi, din vremea lui Buddha, cu cele mai recente perspective psihologice si neurostiintifice.
  • Miracolul de a fi. Lectii de la intelepciunea vietii - Bodhipaksa

Autor si profesor de budism, Bodhipaksa practica meditatia de aproape 40 de ani. In 2000 a creat website-ul WildMind.org, pentru a pune tehnicile de meditatie la dispozitia tuturor celor interesati. A urmat un master interdisciplinar in budism si business la Universitatea din Montana. Originar din Scotia, traieste si preda in New Hampshire, SUA.

Rick Hanson, autorul cartii Creierul lui Buddha