Editura For You Dependent de Spirit. Un drum radical catre descoperirea iubirii de sine si a miracolelor. Editie revizuita – Gabrielle Bernstein

Editura: For You

Autor: Gabrielle Bernstein

Editia: revizuita

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-639-147-4

Stoc limitat
Cod Produs: 9786066391474 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cum se face ca o publicista de succes din New York, o tanara amatoare de distractii, se transforma intr-un ghid pentru noua generatie?
De la dezamagiri in dragoste si anxietate pana la tulburari de alimentatie si consum de droguri, Gabrielle Bernstein a parcurs un drum anevoios pana la a intelege ca frica nu este deloc infricosatoare cu adevarat si, cel mai adesea, nici macar reala. Ea a renuntat la neincrederea in sine si la dependente de tot felul pentru a face loc unui tip nou de experienta.

In cartea sa „Dependent de Spirit”, Gaby ne povesteste cum si-a transformat viata si ne ofera propria ei calatorie spirituala drept ghid pentru a ne invinge frica, a ne schimba perceptiile si a ne crea o viata care sa ne aduca implinire autentica. Dependenta de lucruri si experiente desarte se transforma in „dependenta” de Spirit, astfel incat sa ne traim viata deplin si cu bucurie.

„Dependent de Spirit” te invata, intr-un mod clar si distractiv, cum sa aplici principiile spirituale in problemele practice ale vietii, prin exemplul viu dat de insasi Gabrielle. Sinceritatea, bunavointa si smerenia sincera ii ofera puterea necesara de a fi un mentor autentic.” - Marianne Williamson, autoare publicata de Editura For You
GABRIELLE BERNSTEIN

Guru al noii generatii – asa este socotita Gabrielle de multi formatori de opinie, printre care prestigioasa publicatie New York Times. Autoare de carti si de programe de dezvoltare personala, ea extinde constant vocabularul cautatorilor de azi si de maine sustinand conferinte si conducand ateliere pentru evolutie spirituala. Forbes a inclus-o in topul celor mai bine marketate 20 de femei, iar YouTube a desemnat-o drept unul dintre cei mai influenti 16 bloggeri de pe YouTube. Gabby este instructoare certificata de yoga si de meditatie Kundalini. Cursul ei pilot, The Spirit Junkie Masterclass, inspirat din cartea de fata, ii ajuta pe oameni sa-si trezeasca increderea si sa-si traiasca scopul.