Editura Curtea Veche Cum se fac banii. Fara vinovatie. Fara scuze. Fara pacaleli. Un program eficient in sase saptamani - Ramit Sethi

Editura: Curtea Veche

Autor: Ramit Sethi

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1124-2

Cod Produs: 9786064411242 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Nu te baza ca vei castiga la loto sau ca vei primi si tu, intr-o buna zi, o mostenire de la vreo matusa bogata. Cu totii avem idei preconcepute legate de bani, salariu, credite, economii si investitii, dar, daca esti dispus sa le lasi in urma, vei ajunge sa iti formezi obiceiuri financiare noi, extrem de utile.

Ce ai face stiind ca oricine poate obtine mai multi bani si poate ajunge sa-si traiasca viata de om bogat, doar aplicand niste principii simple? Ramit Sethi iti va raspunde la toate aceste intrebari si la multe altele. Vezi ce poti schimba chiar de azi!
  • Cum se fac banii. Fara vinovatie. Fara scuze. Fara pacaleli. Un program eficient in sase saptamani - Ramit Sethi

S-a nascut in California, Statele Unite, din parinti indieni si in prezent este antreprenor si consilier financiar. A absolvit Universitatea Stanford, avand o diploma de licenta in stiinta si tehnologie si un masterat in psihologie sociala si procese interpersonale. In 2015, a strans fonduri pentru fundatia caritabila Pencils of Promise, suma donata ajungand la 350 000 de dolari. In timpul liber, se ocupa de blogul sau, unde scrie articole cu sfaturi despre finantele personale. Sustine si o serie de cursuri online in acelasi domeniu.