Editura Vellant Cum sa prosperi in era digitala - Tom Chatfield

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-606-864-264-2

Cod Produs: 9786068642642 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cat de bine putem trai impreuna cu tehnologia?

Lumea in care traim se digitalizeaza din ce in ce mai mult. Mai mult de jumatate din populatia adulta a globului petrece cel mai mult timp din orele de conectata, fie pe internet, pe telefon sau alte media digitale. Status quo-ul vietii de familie, relatiilor, carierei se difineste prin email, sms, tweeturi sau postari pe blog. Care este insa efectul real al acestei nevoi constante de conectare? Pentru prima data, Tom Chatfield examineaza care este efectul acestui tip de viata asupra mintilor noastre. Pune la dispozitia cititorului rezultatele metodelor sale de cercetare, pragmatice si inovative si ne invata cum sa prosperam intr-o era digitala fara sa ne pierdem umanitatea.
TOM CHATFIELD este scriitor si analist al relatiei dintre doua domenii la prima vedere divergente: tehnologia si psihologia. Autorul a trei alte carti care exploreaza cultura digitala, a lucrat alaturi de companii ca Google si Mind Canyz si a fost vorbitor la TED Global si World IT Congress. Jurnalist pentru BBC, scrie si fictiune si canta jazz la pian.

Cat de bine putem trai impreuna cu tehnologia?