Editura Curtea Veche 100 de legi eterne ale succesului in business - Brian Tracy

Editura: Curtea Veche

Autor: Brian Tracy

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-44-0474-9

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064404749 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pentru cititorii de literatura motivationala, numele lui Brian Tracy este sinonim cu succesul. De la tanarul care s-a vazut nevoit sa renunte la educatie pentru a-si castiga existenta ca muncitor necalificat pana la milionarul de astazi drumul a fost lung, iar el l-a parcurs prin forte proprii. Cu biografia lui, Tracy ofera pilda vie a faptului ca oricine isi poate castiga independenta financiara si se poate chiar imbogati daca pune in practica legile eterne ale succesului in business.

Totusi, autorul nu iti propune o reteta-minune in aceste pagini. Valabilitatea principiilor prezentate de Brian Tracy vine din simplitatea lor. Lucruri ca planificarea, economisirea si negocierea au functionat pe vremea trocului si functioneaza si astazi in corporatii. De ce? Pentru simplul fapt ca presupun un tip de cunoastere elementara, care in zilele noastre risca sa se piarda sub straturi de notiuni sofisticate. Nu iti ramane decat sa redescoperi aceasta cunoastere si, abordandu-ti profesia cu disciplina si hotarare, sa constientizezi ca singurele limite din calea ta sunt acelea pe care ti le impui de unul singur.
  • 100 de legi eterne ale succesului in business - Brian Tracy

Brian Tracy este unul dintre vorbitorii si formatorii de top din intreaga lume. A tinut peste 5 000 de conferinte in mai mult de 50 de tari, pe teme precum leadershipul, strategia, vanzarile, dezvoltarea personala si profesionala si afacerile de succes, individualizandu‑le prin amestecul unic de umor, cunostinte, informatie si inspiratie.

Este presedintele companiei Brian Tracy International, cu sediul in Solana Beach, California, specializata in instruirea si dezvoltarea indivizilor si a organizatiilor. De asemenea, este presedintele Universitatii Brian Tracy si ocupa pozitia de Chief Learning Officer al iLearning Global.com. A scris 70 de carti si a creat mai mult de 800 de programe de training in format audio si video. Materialele sale au fost traduse in 42 de limbi si sunt folosite in 64 de tari. Participa la afacerile din comunitatea creata in jurul lui si este consultant pentru numeroase organizatii nonprofit.

Nascut in Canada, intr-o familie saraca, a renuntat la studiile liceale si a inceput sa munceasca de timpuriu. La 20 de ani a parasit Canada si a inceput sa calatoreasca prin lume. Astfel a ajuns sa lucreze in Anglia, Franta, Spania, Gibraltar, Turcia, Iran, India, Thailanda. Si-a inceput ascensiunea in lumea afacerilor ca agent comercial. Inainte sa isi fondeze propria companie, a fost director al unei intreprinderi cu un capital de 265 de milioane de dolari. Dupa varsta de 30 de ani, s-a inscris la Universitatea din Alberta, unde a obtinut o diploma in comert; ulterior si-a luat masteratul in administratie si management la Universitatea Columbia Pacific. De-a lungul activitatii profesionale a lucrat in 22 de firme, in marketing si vanzari, investitii, proprietati imobiliare, consultanta in management si alte cateva domenii conexe. Din 1981, a inceput sa-si expuna principiile de management personal si organizational in conferinte si seminare tinute in intreaga lume, iar serviciile sale de consultanta si pregatire in afaceri sunt apreciate de peste 1000 de companii. In cei peste 30 de ani de cariera a studiat, a desfasurat cercetari, a scris si a tinut conferinte in domenii precum economia, istoria, afacerile, psihologia si filosofia. A calatorit si a lucrat in 107 tari de pe toate continentele si vorbeste patru limbi. Este casatorit si are patru copii.

Brian este un adept al invatarii continue in domeniul afacerilor, psihologiei, managementului, vanzarilor, economiei, politicii, metafizicii si religiei.