Editura Curtea Veche Sfatul pe care nu l-am dat. Depasirea propriilor limite - Mark Epstein

Editura: Curtea Veche

Autor: Mark Epstein

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-0999-7

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064409997 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Mark Epstein (n. 1953) este psihoterapeut si scriitor american. In operele sale citeaza invatamintele lui Buddha si le compara cu viziunea despre trauma a lui Sigmund Freud. Este absolvent al Harvard College si Harvard Medical School. Practica budismul inca din primii ani de facultate, cand a participat pentru prima oara la o tabara de meditatie, si introduce frecvent tehnicile budiste in sedintele de psihoterapie.

Sfatul pe care nu l‑am dat a fost publicata in 2018, fiind cea de‑a saptea carte dedicata importantei practicilor budiste si a mindulnessului in cadrul terapiei. Locuieste in New York, unde are un cabinet privat de psihoterapie, si este casatorit cu artista Arlene Shechet, cu care are doi copii.
  • Sfatul pe care nu l-am dat. Depasirea propriilor limite - Mark Epstein