Editura Curtea Veche Concentrat. Cum sa-ti controlezi atentia ca sa poti alege - Nir Eyal , Julie Li

Editura: Curtea Veche

Autor: Nir Eyal , Julie Li

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-1039-9

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064410399 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Traim intr-o lume in care telefonul mobil a devenit o extensie a trupului, in care suntem coplesiti de avalanse de informatii mai mult sau mai putin utile, in care nu mai stim cum sa ne facem timp pentru noi insine si pentru lucrurile cu adevarat importante din vietile noastre. Pierdem din vedere esentialul si nu mai avem rabdare sa ducem la bun sfarsit o sarcina fara sa ne lasam distrasi de tot felul de stimuli exteriori.

In Concentrat, NIR EYAL si JULIE LI abordeaza problemele omului modern in ceea ce priveste controlul timpului si vin cu solutiile potrivite pentru a riposta la tendinta dominanta si a tine la distanta tentatiile acaparatoare. Daca esti unul dintre cei carora nu le ajunge niciodata timpul si daca vrei sa iti canalizezi atentia doar spre ceea ce merita, ai ocazia sa descoperi cateva strategii al caror efect se va face simtit imediat ce le vei pune in practica.
  • Concentrat. Cum sa-ti controlezi atentia ca sa poti alege - Nir Eyal , Julie Li

NIR EYAL este un scriitor, lector si investitor nascut in Israel in 1980 si stabilit in SUA. In 2008 a absolvit un MBA la Stanford si s-a specializat in ingineria comportamentala. A predat un curs de proiectare comportamentala la Stanford Graduate School of Business si la Hasso Plattner Institute of Design, tot in cadrul Stanford. Pe site-ul NirAndFar.com, Nir Eyal publica articole, ofera consultanta si preda despre legaturile dintre psihologie, tehnologie si afaceri. Are materiale publicate in The Harvard Business Review, The Atlantic, The Week si Psychology Today. Este deja un reputat autor in domeniul marketingului, avand in palmares premiul „Cartea de marketing a anului“ (2014), oferit de 800-CEO-READ, si regasindu-se in topul bestsellerurilor alcatuit de Wall Street Journal.