Editura For You Puterile subconstientului. Cum sa-ti extinzi abilitatile subconstientului – Dr. Joseph Murphy

Editura: For You

Autor: Joseph Murphy

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-639-368-3

Cod Produs: 9786066393683 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Succesul, fericirea, prosperitatea si pacea se afla deja in tine!
Afla cum sa-ti folosesti intelepciunea ascunsa in tine cu ajutorul cartii Puterile subconstientului, o interpretare moderna a invataturilor atemporale, sub ghidajul renumitului dr. Joseph Murphy. Editia de fata a acestei carti, una dintre cele mai stralucite si mai iubite din toate timpurile, te ajuta sa te vindeci, sa-ti alungi fricile, sa dormi mai bine, sa te bucuri de relatii mai bune, sa-ti gasesti adevarata implinire si multe altele.

Dr. Murphy combina experienta sa de vindecator cu intelepciunea ancestrala si descoperirile stiintifice pentru a te invata cum sa-ti aduci la lumina aceasta comoara inepuizabila. Cartile semnate de el s-au vandut milioane de exemplare in intreaga lume si continua sa atraga noi generatii de cititori in fiecare an. Editia de fata este completata cu comentariile lui C. James Jensen, discipol al dr. Murphy si continuator al muncii sale. El propune lectii si practici adaptate (afirmarea, vizualizarea, meditatia si abilitatile de conducere etc.) pentru a te ajuta sa-ti valorifici subconstientul pentru a trai cea mai buna viata.
Dr. Joseph Murphy A schimbat viata a milioane de oameni din intreaga lume. A scris, a predat, a consiliat si a sustinut prelegeri, precum si un program zilnic la radio. A scris peste 30 de carti, care au ajuns pe toate continentele. Este o figura majora in miscarea de dezvoltare a potentialului uman si i-a inspirat pe multi autori si oratori motivationali de succes. In cartile si conferintele sale, el subliniaza modul in care oamenii cu care a lucrat si-au imbunatatit radical viata prin aplicarea in practica a ideilor sale si ne indeamna pe toti sa ne descoperim resursele pozitive si potentialul de evolutie cu care ne-am nascut. „Oamenii de stiinta ne informeaza ca ne construim un corp nou la fiecare 11 luni, deci varsta ta e de 11 luni din punct de vedere fizic. Daca iti construiesti din nou defecte in corp prin ganduri de teama, furie, gelozie sau invidie, nu esti decat tu vinovat! Esti suma tuturor gandurilor tale! Poti sa nu mai nutresti mereu ganduri si proiectii negative. Singura modalitate de a scapa de intuneric e cu ajutorul luminii; singura cale de a invinge frigul e sa te folosesti de caldura; unica sansa de a trece peste gandurile negative e sa le inlocuiesti cu ganduri pozitive. Afirma lucruri bune, iar cele rele vor disparea.“

Succesul, fericirea, prosperitatea si pacea se afla deja in tine!