Editura Paralela 45 Libertatea emotionala. Cum sa te eliberezi de emotiile negative si sa-ti transformi viata - Judith Orloff

Editura: Paralela 45

Autor: Judith Orloff

Anul publicării: 2012

ISBN: 978-973-47-1119-2

Cod Produs: 9789734711192 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Societatea noastra strabate o perioada de tumult emotional. Oamenii sunt agitati, schimbatori, irascibili. In una din sase familii se manifesta violenta domestica. Cincizeci la suta dintre soferii blocati in trafic claxoneaza, tipa, fac gesturi obscene sau chiar tuna si fulgera. Jumatate dintre casnicii ajung la divort. Nu asa ne-am dori sa fie viata. Societatea noastra, care este ca o oala sub presiune, ne impinge limitele emotionale la extrem. Meritam mai mult decat sa fim rastigniti de stresul de zi cu zi. Meritam sa fim mai fericiti, sa ne simtim mai bine in pielea noastra, sa avem relatii sanatoase.
Cartea de fata iti da puterea sa conferi vietii aceasta calitate superioara si sa gestionezi stresul cu maiestrie. TE INVIT intr-o calatorie formidabila, in care vei simti mai multa fericire, liniste si control asupra sentimentelor nedorite decat ai simtit vreodata. Poti sa dobandesti o astfel de libertate emotionala; e mai usor decat iti imaginezi. Oricat de stresanta ar fi viata ta in momentul de fata, a venit momentul unei schimbari in bine.
Judith Orloff, M.D., lucreaza ca psihiatru intr-un centru privat si e profesor asistent de psihiatrie clinica la UCLA (University of California, Los Angeles). Este autoarea bestsellerurilor Positive Energy. Dr. Judith Orloff`s Guide to Intuitive Healing si Second Sight