Editura Curtea Veche Cele 5 limbaje ale aprecierii la locul de munca. Consolidarea organizatiilor prin incurajarea oamenilor - Gary Chapman , Paul White

Editura: Curtea Veche

Autor: Gary Chapman , Paul White

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-44-0867-9

Cod Produs: 9786064408679 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Fie ca lucram in acelasi birou cu alti douazeci de colegi sau colaboram de la distanta, prin intermediul internetului, e important pentru ceilalti sa inteleaga exact ce ne dorim de la ei si de la organizatie in ansamblu. Prin exemple concrete si chestionare concepute dupa multi ani de cercetari, autorii acestei carti ne pun la dispozitie nu doar o imagine clara a modelelor fundamentale de comunicare in diverse organizatii, profit si nonprofit, ci si modalitati eficiente prin care sa le aratam superiorilor sau subalternilor ca le apreciem meritele.
  • Cele 5 limbaje ale aprecierii la locul de munca. Consolidarea organizatiilor prin incurajarea oamenilor - Gary Chapman , Paul White

Dr. Gary Chapman (n. 1938) este unul dintre cei mai renumiti consilieri din lume pe probleme de familie. De peste 35 de ani sustine conferinte pe teme de mariaj si educatie a copiilor in fata unui public numeros. El insusi casatorit de peste 45 de ani cu Karolyn si tata a doi copii, ofera si sedinte private de consiliere maritala.

Este realizatorul emisiunii radiofonice „A Love Language Minute“ si al matinalului de sambata „Building Relationships with Dr. Gary Chapman“, ambele difuzate de peste 400 de posturi de radio din SUA. Gary Chapman a sustinut un doctorat la Southwestern Baptist Theological Seminary si este pastor asociat in cadrul Calvary Baptist Church Winston‑Salem, Carolina de Nord.

A publicat zeci de carti, dintre care cele mai cunoscute sunt reunite in seria „5 Love Languages“, devenita bestseller.

Dr. PAUL WHITE este psiholog, conferentiar si trainer de leadership. E preocupat de optimizarea relatiilor de munca, scopul sau profesional fiind acela de a oferi resurse practice, usor de implementat, care sa ajute liderii si organizatiile sa construiasca culturi sanatoase la locul de munca. Cartile si materialele sale de training au fost traduse in saptesprezece limbi si sunt utilizate in peste saizeci de tari. White ofera consultatii multor corporatii, agentii guvernamentale, centre medicale, scoli, firme de familie si organizatii nonprofit.