Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Paralela 45 Dieta revolutionara prin portionare - Ian K. Smith

27,00 Lei 25,65 Lei

Editura: Paralela 45

Autor: Ian K. Smith

Anul publicării: 2013

ISBN: 978-973-47-1719-4

Cod Produs: 9789734717194 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Bestseller New York Times: dieta revolutionara care ofera rezultate spectaculoase si permanente, direct de la unul dintre membrii Consiliului de Educatie Fizica, Sport si Nutritie al Presedintelui S.U.A.
Ai acum la dispozitie un program de sase saptamani care-ti ofera sansa de a-ti schimba viata. Nu te vei mai intreba ce sa faci ca sa scapi si de ultimele kilograme in plus sau cum sa treci de frustranta faza de stagnare, nici de ce nimic nu da roade in cazul tau. Rezultatele sunt dovedite: cei care au urmat Dieta revolutionara prin portionare a dr. Ian K. Smith au pierdut, in medie, noua kilograme, zece centimetri si doua masuri in numai sase saptamani!

Dieta prin portionare este un plan alimentar revolutionar care imbina mai multe strategii nutritionale diferite, asa incat sa ii ajute pe cei care o folosesc sa piarda in greutate, sa castige mai multa incredere in ei insisi si sa isi imbunatateasca starea generala de sanatate. Spre deosebire de multe alte programe, care se concentreaza pur si simplu asupra kilogramelor in minus, Dieta prin portionare are in vedere si alti factori ai sanatatii:

reduce riscul de crestere a tensiunii arteriale;
diminueaza pericolul de aparitie a diabetului;
imbunatateste nivelul de energie al organismului.
Programul combina o dieta cu indice glicemic scazut cu temporizarea si substituirea meselor. Cei care urmeaza Dieta revolutionara prin portionare vor manca de multe ori pe zi – patru mese sau substitute ale acestora (supe, smoothie-uri, shake-uri) si trei gustari -, timp de sase saptamani.

Ian K. Smith este cel mai bine vandut autor de programe de nutritie, conform prestigioasei publicatii New York Times; a fost invitat ca expert in nutritie in cadrul celebrului show de televiziune Celebrity Fit Club timp de sase sezoane. Absolvent al Universitatilor Harvard si Columbia, dar si al University of Chicago Pritzker School of Medicine, dr. Smith a fost numit de catre presedintele SUA Barack Obama ca membru in Consiliul de Educatie Fizica, Sport si Nutritie al Presedintelui.

reduce riscul de crestere a tensiunii arteriale;
diminueaza pericolul de aparitie a diabetului;
imbunatateste nivelul de energie al organismului.

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!