Editura Paralela 45 Metoda de vindecare naturala. Cum sa te hranesti, sa respiri si sa te misti pentru o sanatate perfecta - Galina Satalova

Editura: Paralela 45

Autor: Galina Satalova

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-973-47-3526-6

Stoc limitat
Cod Produs: 9789734735266 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
CUM SA TE HRANESTI, SA RESPIRI SI SA TE MISTI PENTRU O SANATATE PERFECTA

Fiinta umana este conceputa sa traiasca 150 de ani, dar obiceiurile sale actuale o imbatranesc de la nici 60.

Medic si expert in alimentatia astronautilor, Galina Satalova este o figura exceptionala, care a ajutat o multime de oameni sa-si regaseasca sanatatea si sa atinga o forma fizica perfecta. Metoda sa de vindecare naturala este rodul experientelor care au facut-o celebra. Cu ajutorul tehnicilor sale, numerosi pacienti, considerati incurabili de catre medicina traditionala si deci condamnati la o moarte sigura, au reusit sa invinga boala. Aceasta metoda nu necesita nici un talent supranatural, nici preparative lungi si complexe, ci numai bun-simt si vointa.

Prin metoda Galinei Satalova, bazata pe alimentatie vegetariana, exercitii de respiratie, exercitii fizice si noi obiceiuri cotidiene menite sa caleasca organismul, vom putea sa ne asiguram nu doar sanatatea si energia, ci si longevitatea si starea de bine fizica si psihica.
  • Metoda de vindecare naturala. Cum sa te hranesti, sa respiri si sa te misti pentru o sanatate perfecta - Galina Satalova

Medic chirurg si om de stiinta rus, Galina Satalova (1916-2011) a condus departamentul de selectare si pregatire a cosmonautilor, din cadrul Institutului de Cercetari Spatiale al Academiei de Stiinte a URSS. In 1960, a inceput sa-si dezvolte metoda revolutionara de vindecare. A sustinut zeci de conferinte informative si pedagogice, cu scopul de a-i face pe oameni sa devina responsabili fata de propria sanatate.

CUM SA TE HRANESTI, SA RESPIRI SI SA TE MISTI PENTRU O SANATATE PERFECTA