Editura Paralela 45 Codul greutatii corporale. Secretul unui corp sanatos. Editia a V-a - Fung Jason

Editura: Paralela 45

Autor: Fung Jason

Editia: a 5-a

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-973-47-4029-1

Cod Produs: 9789734740291 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Tot ce crezi ca stii despre pierderea in greutate este gresit. Luarea in greutate si obezitatea sunt cauzate de hormoni. Doar intelegand efectele insulinei si ale rezistentei la insulina putem avea o greutate normala.

„Corpul uman s-a dezvoltat in asa fel incat sa supravietuiasca episoadelor de foame. Grasimea este energie stocata, iar muschiul este tesut functional. Grasimea este arsa prima. A presupune ca se intampla invers este totuna cu a spune ca, desi avem o rezerva suficienta de lemne pentru foc, hotaram sa punem pe foc canapeaua. E o prostie. De ce ar face corpul nostru ceva atat de prostesc? El isi conserva masa musculara pana cand depozitele de grasime devin atat de mici incat nu mai are de ales.”

Dr. Jason Fung

„O carte nu doar revelatoare, ci si uimitor de antrenanta. Cititi-o pentru a intelege cum sa va mentineti greutatea normala.”

Dr.  Andreas Eenfeldt

Fondator dietdoctor.com
  • Codul greutatii corporale. Secretul unui corp sanatos. Editia a IV-a - Fung Jason

• Codul greutatii corporale. Secretul unui corp sanatos. Editia a V-a - Fung Jason

Dr. Jason Fung este un expert mondial in post terapeutic, nefrolog si fondatorul Programului de Management al Regimului Alimentar, orientat pe tratarea diabetului de tip 2 si a obezitatii. A scris mai multe carti, printre care bestsellerurile internationale Codul greutatii corporale, Codul diabetului, Codul cancerului si Puterea vindecatoare a postului, vandute in milioane de exemplare. Locuieste in Toronto, Canada.

Dr. Jason Fung

Dr.  Andreas Eenfeldt