Editura Niculescu Mic ghid de sanatate: Ficatul. Aliatul cel mai bun pentru o stare perfecta! - Audrey Carsalade

Editura: Niculescu

Autor: Audrey Carsalade

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-38-0560-8

Cod Produs: 9786063805608 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
FICATUL
Aliatul cel mai bun pentru o stare perfecta!

Ce stiti, in realitate, despre ficat, in afara de faptul ca este indis¬pensabil pentru o stare de sanatate buna? Pana de curand, acest organ nu trezea prea mult interes, dar acum incepe sa iasa putin cate putin din conul sau de umbra, pentru a redo¬bandi locul pe care il merita. Si are si de ce!

Stiti ca ficatul este implicat in mai mult de 300 de functii vitale? Ca este singurul organ capabil sa se regenereze? Ca exista semne usor de observat pentru ficatul gras? Ori ca puteti sa aveti grija de el mancand alimente bogate in gra¬simi bune sau schimband crema hidratanta?

Ghidul de fata, bogat ilustrat, va prezinta toate functiile majore ale ficatului, nevoile, proprietatile, tulburarile si bolile sale. Fiecare pagina va ajuta, intr-un stil accesibil si, totodata, serios, sa cunoas¬teti, sa intelegeti si sa optimizati functionarea acestui organ esential pentru sanatatea si starea noastra de bine.
  • Mic ghid de sanatate: Ficatul. Aliatul cel mai bun pentru o stare perfecta! - Audrey Carsalade

FICATUL
Aliatul cel mai bun pentru o stare perfecta!