Editura For You Reflexologia holistica. Masajul cu uleiuri esentiale si cristale in terapia reflexogena – Ewald Kliegel

Editura: For You

Autor: Ewald Kliegel

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-310-2

Stoc limitat
Cod Produs: 9786066393102 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ghid de tratamente reflexologice combinate cu terapii complementare pentru refacerea echilibrului energetic, calmarea durerii si sustinerea sanatatii
Extinzandu-si practica reflexologica dincolo de picioare si maini, Ewald Kliegel ilustreaza modul in care se trateaza rapid si cu precizie diferite disfunctii emotionale si fizice, cu o combinatie integrata de reflexologie si terapii complementare. El aplica principiile fundamentale ale reflexologiei pentru intregul organism, elaborand un tratat de reflexologie complex, cuprinzator si usor de utilizat de catre oricine.

Contine peste 30 de harti color ale sistemelor de zone reflexe, de la cap pana la degetele de la picioare, inclusiv urechi, gura, limba si trunchi.
Include terapii de sustinere, precum folosirea uleiurilor esentiale, masajul cu bagheta de cristal si vizualizarea pentru maximizarea sanatatii.
Examineaza istoricul si evolutia reflexologiei, dezvaluind radacinile sale orientale si occidentale, precum si progresele internationale recente.
EWALD KLIEGEL

Terapeut maseur, vindecator specializat in terapii naturale si reflexolog de peste 40 de ani. Sustine cursuri si seminare despre masajul zonelor reflex si terapia cu bagheta de cristal, atat in limba germana, cat si in engleza, in toata Europa. Oferind o abordare cu adevarat holista si integratoare asupra reflexologiei, el dezvaluie numeroase cai practice care imbratiseaza interconexiunile energetice dintre minte, suflet si trup.