Editura Didactica Publishing House Exercitii pentru o minte echilibrata. Mentine-ti creierul in cea mai buna forma de-a lungul vietii - Ginny Smith, Philip Carter, Ken Russel

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Ginny Smith, Philip Carter, Ken Russel

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-683-971-6

Cod Produs: 9786066839716 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Esti un maestru al cuvintelor? Sau un matematician priceput? Descopera cu ajutorul exercitiilor din carte abilitatile la care excelezi si cele pentru care trebuie sa te straduiesti mai mult. Afla ce se intampla in creierul tau atunci cand inveti lucruri noi, cand iti dezvolti alte abilitati, si descopera cum poti mentine creierul sanatos pe tot parcursul vietii.

Aceasta carte te va ajuta sa:
- Identifici punctele forte si punctele slabe pentru fiecare din cele 6 categorii de sarcini cognitive.
- Iti creezi un plan de antrenament personalizat care te va ajuta sa folosesti in mod echilibrat creierul, rezolvand exercitiile din carte.
- Intelegi cum sa introduci aceste exercitii in viata de zi cu zi, pentru a dezvolta creierul cat mai mult.

Aceasta carte te va ajuta sa: