Editura For You Respiratia vindecatoare. Planul pe 4 saptamani pentru gestionarea naturala a stresului, anxietatii si panicii – Mary Birch

Editura: For You

Autor: Mary Birch

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-639-340-9

Cod Produs: 9786066393409 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Transforma-ti viata invatand sa respiri corect si eficient!
Majoritatea oamenilor care sufera de atacuri de panica, anxietate si stres respira excesiv, adeseori fara sa constientizeze acest lucru. Readucerea respiratiei la nivelul normal are un impact enorm in reducerea stresului si restabilirea sentimentului de calm.

Mary Birch, autoarea revolutionarei carti Respiratia vindecatoare, iti explica in detaliu legatura pe care o are respiratia excesiva cu stresul, anxietatea si atacurile de panica, apoi iti prezinta un program de 4 saptamani pentru educarea respiratiei, inspirat de experienta ei indelungata in lucrul cu oameni suferind de diverse afectiuni.

Metoda ei include sfaturi legate de stilul de viata, nutritie si exercitii fizice si face ca respiratia normala sa devina un automatism sanatos, astfel incat in perioadele de stres sa nu revii la un model de respiratie dezordonat si suprasolicitant.

Respira corect si vei avea o viata mai fericita si mai sanatoasa!
MARY BIRCH

Dupa formarea ca asistent medical la Central Middlesex Hospital din Londra, Mary Birch a lucrat in Australia, Marea Britanie si Zambia. Sustine cursuri pentru cadre medicale si a publicat numeroase articole despre reeducarea respiratiei.

Transforma-ti viata invatand sa respiri corect si eficient!

Respira corect si vei avea o viata mai fericita si mai sanatoasa!