Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Provocari pentru pusti geniali! Dezlegam mistere si ne amuzam 10 ani+

27,00 Lei 22,95 Lei

Editura: Corint

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-12877-4-4

Cod Produs: 9789731287744 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Pentru piratii pasionati de matematica, pentru micii detectivi ai limbii romane si pentru toti aventurierii care au mai mult de 10 ani, Provocari pentru pusti geniali! propune jocuri si activitati educative, dar si enigme amuzante, prin care isi vor aminti in cel mai distractiv si placut mod lucrurile invatate la scoala.

Ai acumulat o multime de cunostinte la materii precum matematica, romana, stiintele, geografia, engleza. Acum e momentul sa pui in practica tot ce stii, pentru a dezlega misterele!

O carticica bogata in activitati distractive si educative, in care varietatea jocurilor (careuri de cuvinte, sudoku, exercitii de completat, mici anchete pe baza unor indicii, labirinturi, mesaje cifrate) este intrecuta doar de grafica prietenoasa, de culorile vii si de ilustratiile haioase. Fiecare activitate ajuta copilul sa foloseasca si sa-si improspateze cunostintele dobandite la scoala: operatii matematice, notiuni de biologie si de geografie, vocabularul limbii engleze, gramatica si ortografia limbii romane, deductii logice si multe altele.
  • Provocari pentru pusti geniali! Dezlegam mistere si ne amuzam 10 ani+

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!