Editura Leda Edge Anchetele lui Audrey Rose. Volumul IV. Diavolul. Capcana amintirilor - Kerri Maniscalco

Editura: Leda Edge

Autor: Kerri Maniscalco

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-95191-6-5

Cod Produs: 9786069519165 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Bestseller New York Times

Audrey Rose Wadsworth si Thomas Cresswell se trezesc in mijlocul unui diabolic joc de-a soarecele si pisica, fiind siliti sa se afle mereu cu un pas inaintea unui genial criminal in serie. Altfel, povestea lor de dragoste va fi curmata de o tragedie de nedescris. Cei doi tineri au ajuns in sfarsit in America, un taram indraznet si plin de contradictii, atat de diferit de strazile elegante din Londra. Se pare insa ca orasul Chicago isi ascunde bine secretele intunecate. Cand Audrey Rose si Thomas participa la spectaculoasa Expozitie Mondiala, afla povesti tulburatoare despre femei disparute si crime nerezolvate. Hotarati sa ajute, cei doi isi incep investigatiile, care ii vor duce in fata unui diabolic de inteligent criminal in serie. Insa una e sa il identifice, si alta sa il prinda in capcana. Vor reusi Audrey Rose si Thomas sa dea de capat acestui mister – impreuna si indragostiti – sau norocul ii va parasi chiar inainte ca monstrul din Chicago sa dea lovitura finala?

„Kerri Maniscalco combina din nou aventura, romantismul, crimele si manierele victoriene intr-un cocktail imbatator si ofera un final captivant povestii tinerei si ambitioasei studente la medicina legala.” PURSUITMAG. COM

„Mai putine crime si mistere, dar mult mai multa suferinta in dragoste!” Under the Covers

„Autoarea gaseste echilibrul perfect intre a duce povestea intr-o directie inedita, neasteptata, si recuperarea unor episoade din trecut, lucru pe care putini scriitori reusesc sa il faca in romanele care incheie o serie.” Hypable
  • Anchetele lui Audrey Rose. Volumul IV. Diavolul. Capcana amintirilor - Kerri Maniscalco

Kerri Maniscalco a crescut intr-un orasel din afara New Yorkului, unde iubirea ei pentru arta a fost incurajata inca de la cea mai frageda varsta. In timpul ei liber, citeste tot ce-i pica in mana, gateste diferite feluri de mancare alaturi de familia si de prietenii ei si bea mult prea mult ceai in timp ce discuta probleme delicate ale vietii cu pisicile ei. Jack Spintecatorul. Crimele din Whitechapel (seria Anchetele lui Audrey Rose) este romanul ei de debut si imbina iubirea ei pentru criminalistica si pentru misterele istoriei.

Kerri Maniscalco a fost descoperita de celebrul James Patterson, care i-a ales cartea (cea cu Jack Spintecatorul) pentru a fi primul roman publicat de noua lui editura dedicata tinerilor, JIMMY Patterson Books.

Romanele ei figureaza in clasamentele New York Times si USA Today al celor mai bine vandute carti!

Bestseller New York Times