Editura Niculescu O suta de proverbe ale romanilor pentru 100 de ani de management modern - Cezar Scarlat

Editura: Niculescu

Autor: Cezar Scarlat

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-38-0270-6

Cod Produs: 9786063802706 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Dr. CEZAR SCARLAT este Professor Emeritus al Universitatii Politehnica din Bucuresti, Director al Scolii Doctorale de Antreprenoriat, Ingineria si Managementul Afacerilor si visiting/exchange professor la mai multe universitati europene (Mikkeli University of Applied Sciences, Finlanda; Karel de Grote University College, Antwerpen, Belgia; Instituto Politécnico do Porto – ISCAP, Portugalia).

• Studii academice de nivel master in inginerie si economie, studii postuniversitare in Romania si in strainatate (SUA, Canada, Franta), precum si un doctorat in Management si Inginerie industriala.

• Experienta academica didactica (cursuri de management, strategie si dezvoltarea afacerilor, de managementul proiectelor, de marketing, precum si primul curs de Antreprenoriat – incepand cu anul 2000) si de cercetare (mentor al mai multor generatii de doctori); autor si coautor a 35 de carti si manuale publicate in Romania sau in strainatate si a peste 200 de articole, lucrari si studii in domeniile de interes.

• Experienta practica de consultanta in peste 40 de proiecte internationale sau cu participare internationala; certificat ca professional trainer, business consultant si project evaluator.

• Membru al Editorial boards pentru mai multe reviste internationale, printre care: Industrial Management & Data Systems, Expert Systems With Applications, Advances in Business Related Scientific Research Journal.