Editura Curtea Veche Esti ceea ce gandesti. Editia a II-a - Dr. Wayne W. Dyer

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-44-0570-8

Cod Produs: 9786064405708 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cu 500 de ani inainte de Hristos, filozoful chinez Lao Zi a scris 81 de versete despre natura umana si despre felul in care oamenii trebuie sa-si traiasca viata si sa-si indeplineasca menirea. Ele constituie un indrumar pentru a avea o viata echilibrata din punct de vedere moral si spiritual, urmarind in permanenta binele.

Dr. Wayne W. Dyer a realizat o varianta personala a celebrelor versete, careia i-a adaugat o interpretare potrivita zilelor noastre. Rezultatul este un ghid de gandire si actiune care imbina indemnul antic la pace si liniste interioara cu imperativele lumii actuale orientate spre dinamism si dezvoltare continua.

Citeste aceasta carte in tihna. Asa cum spune autorul, este o carte care iti va schimba fundamental perspectiva asupra propriei vieti, determinandu-te sa iti duci existenta in deplina armonie cu natura. Vei descoperi cum poti avea o viata mai fericita, mai inspirata si mai plina de speranta.
  • Esti ceea ce gandesti. Editia a II-a - Dr. Wayne W. Dyer

Dr. Wayne W. Dyer (1940‒2015) a fost un psiholog, scriitor si conferentiar de renume mondial in domeniul dezvoltarii personale. Cu un doctorat in consiliere educationala obtinut la Wayne State University din Michigan, a fost o vreme profesor asociat la St. John’s University din New York.