Editura Niculescu Refresh dein Deutsch! Exercitii pentru reimprospatarea cunostintelor - Raluca Suciu

Editura: Niculescu

Autor: Raluca Suciu

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-38-0323-9

Cod Produs: 9786063803239 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Imbunatateste-ti cunostintele de limba germana prin exercitii de traducere de la nivelul A1 pana la B2.

Exercitiile pe care ti le propune lucrarea de fata acopera verbul, pronumele, prepozitiile, dar si structurile de baza pentru adjectiv si adverb. Ultimul capitol al cartii te ajuta sa exersezi una dintre structurile cele mai importante ale limbii germane, si anume topica propozitiilor subordonate.

Toate aceste exercitii antreneaza vocabularul uzual necesar unei comunicari cotidiene eficiente. Anexele de la finalul cartii iti ofera cateva dintre structurile gramaticale de baza ale limbii.

Consultarea anexelor, dar si a vocabularului si a cheii ce insotesc fiecare exercitiu iti pun la dispozitie toate informatiile de care ai nevoie, facand din aceasta carte un instrument de invatare practic, prietenos si extrem de util.

Cum exersezi?

Ca sa activezi cunostintele si memoria pe toate palierele – simtul limbii, structura, vocabular – urmeaza cei 4 pasi, asa cum ii gasesti in carte la fiecare inceput de capitol:

1. Vezi modelul de lucru si vocabularul propus.

2. Acopera cheia.

3. Scrie traducerea.

4. Compara rezultatele.

Cu Refresh dein Deutsch! iti imbunatatesti cunostintele, du kannst deinen Fortschritt verfolgen und ihn mit deinen Freunden teilen... #refreshdeindeutsch #niculescu.
  • Refresh dein Deutsch! Exercitii pentru reimprospatarea cunostintelor - Raluca Suciu

Cum exersezi?

1. Vezi modelul de lucru si vocabularul propus.

2. Acopera cheia.

3. Scrie traducerea.