Editura Didactica si Pedagogica Primul meu dictionar roman-englez - Elena Ionescu

Editura: Didactica si Pedagogica

Autor: Elena Ionescu

Anul publicării: 2008

ISBN: 978-973-30-2043-1

Cod Produs: 9789733020431 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Vesel, distractiv si usor de utilizat, acest dictionar este conceput pentru a fi pe placul copiilor, dar si al parintilor si al profesorilor, care doresc sa ii indrume in invatarea unei limbi straine. Au fost alese cuvinte uzuale, din vocabularul folosit in viata de zi cu zi, in familie, la scoala, in timpul liber. Ilustratiile viu colorate, foarte atragatoare, care insotesc fiecare cuvant, au menirea de a face ca lucrul cu dictionarul sa fie simplu si amuzant. Observand imaginile si citind cuvintele din limba straina, asociate acestora, copiii le vor retine repede si usor, deoarece astfel este stimulata, in mod adecvat, remarcabila lor capacitate de memorare. Dictionarul este un instrument de invatare si de joc, placut si distractiv pentru copii, si, totodata, un instrument de lucru, educativ, util parintilor si profesorilor.