Editura Publica Ghid de mobilare - Frida Ramstedt

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-722-585-3

Cod Produs: 9786067225853 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Dupa succesul bestsellerului Ghid de design interior, Frida Ramstedt revine cu o noua carte, cu ajutorul careia te invata ce mobilier ti se potriveste tie, dar si locuintei tale. Ce aspecte trebuie sa iei in considerare cand achizitionezi piese de mobilier sau cand iti amenajezi locuinta? Caror detalii acorda atentie designerii si producatorii de piese de mobilier? Cum faci diferenta intre o calitate buna si una indoielnica si care este feedbackul consumatorilor la care ar trebui sa fii atent daca vrei sa eviti niste achizitii gresite si costisitoare?

Aceasta carte contine informatii despre mobila, pe care toata lumea ar trebui sa le stie, indiferent de stilul personal. Ofera sfaturi concrete pentru a te ajuta sa intelegi ce obiecte sunt pe tipicul tau si al casei tale, indiferent daca vrei sa achizitionezi piese de mobilier noi sau second-hand ori daca pur si simplu vrei sa valorifici la maximum ceea ce detii deja.

Ghid de mobilare completeaza perfect prima carte a autoarei, Ghid de design interior, care a fost tradusa in 29 de limbi si vanduta in peste 200 000 de exemplare in intreaga lume.

In prezent stim mai multe despre scaunele care ni se par frumoase decat despre cele pe care le consideram confortabile. Uneori esti nevoit chiar sa te gandesti de doua ori inainte de a putea spune ca stai cu adevarat confortabil pe scaunul „visurilor tale”. Oare este doar un obiect placut ochiului, care se incadreaza frumos in peisaj, sau este si confortabil cand stai pe el?

Ce este cu adevarat important de urmarit cand analizam o piesa de mobilier si cand o comparam cu alte optiuni pentru a lua o decizie mai buna? Daca dorim sa devenim mai constienti si mai sustenabili in consumul nostru pe termen lung, este important sa ne imbogatim cunostintele despre aceste aspecte si sa intelegem cu adevarat importanta alegerii unor materiale mai bune si a unui transport mai scurt.

Nu ne asteptam ca un model de blugi sa se potriveasca la fel de bine pe toate corpurile, deci cum ne putem astepta sa o faca un scaun?
Frida Ramstedt este numele din spatele trendenser.se, unul dintre cele mai importante si mai citite bloguri despre design si decoratiuni interioare din spatiul nordic, care atrage lunar peste 200 000 de vizitatori unici. Contul ei de Instagram are peste 190 000 de urmaritori, iar pagina de Pinterest inregistreaza peste 3 milioane de vizualizari lunar.

A primit numeroase distinctii, printre care Elle Decoration Award pentru cel mai bun blog de design interior si marele premiu pentru blog al publicatiei Aftonbladet.

Sustine constant conferinte si ofera consiliere pentru proiecte de design interior atat clientilor individuali, cat si companiilor.