Editura Publica Ghid de design interior. Amenajeaza, mobileaza si decoreaza profesionist spatiul in care traiesti - Frida Ramstedt

Editura: Publica

Autor: Frida Ramstedt

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-722-406-1

Cod Produs: 9786067224061 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Frida Ramstedt considera ca este mai important sa te concentrezi pe modul in care amenajezi decat pe obiectele de decor pe care le vei folosi.
In prezent exista multe informatii despre trenduri, mobila sau obiecte de decor, astfel ca Frida ne explica o parte dintre principiile de baza ale designului interior si ale stilului – cu alte cuvinte, ne invata ce arata bine si mai ales de ce.

Ghid de design interior ne invata cateva reguli de baza – de exemplu, ne explica proportiile si spirala de aur, ne spune care sunt dimensiunile corecte ale unei masute de cafea in raport cu canapeaua de langa aceasta, ne arata inaltimea optima la care pot fi agatate lampile etc. –, exemplificate prin ilustratii ajutatoare.

Foloseste acest ghid pentru a obtine un interior echilibrat si frumos, indiferent de locul in care locuiesti sau de stilul pe care il preferi.

In Ghid de design interior, Frida Ramstedt deschide o cutie de unelte utile daca vrei sa-ti transformi locuinta intr-un camin pe gustul tau. Cartea explica reguli de baza si face recomandari privind dimensiunile.
Cum gandesc, de fapt, designerii si decoratorii de interioare?
Care sunt trucurile care va pot veni in ajutor cand faceti un plan de amenajari?

Cartea cuprinde retete pe care le poate aplica si de care poate beneficia oricine, indiferent de stilul personal sau de gust. Pe scurt, este o carte de bucate pentru pasionatii de interioare!

Un ghid recomandat de Designist.ro.
Frida Ramstedt este numele din spatele Trendenser.se, unul dintre cele mai importante si mai citite bloguri despre design si decoratiuni interioare din spatiul nordic.
A primit numeroase distinctii, printre care Elle Decoration Award pentru cel mai bun blog de design interior si marele premiu pentru blog al publicatiei Aftonbladet.
Sustine constant conferinte si ofera consiliere pentru proiecte de design interior atat clientilor individuali, cat si companiilor de constructii.

Cum gandesc, de fapt, designerii si decoratorii de interioare?

Un ghid recomandat de Designist.ro.