Editura Didactica Publishing House Lotta descopera lumea. In gradina - Sandra Grimm

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Sandra Grimm

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-048-381-6

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060483816 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Cartea Lotta descopera lumea – In gradina se adreseaza tuturor copiilor cu varsta peste 2 ani.

Lotta, Henri si tatal lor sunt in gradina, unde planteaza un copac, mananca primele capsuni si se joaca cu o buburuza. Ii invita pe cei mici sa descopere impreuna cu ei lumea minunata din gradina.

Aceasta poveste ii duce pe copii, parinti si bunici intr-o excursie fascinanta prin gradina. Lotta admira animalele taratoare, uda florile, danseaza in ploaie cu Henri si este uimita de multe lucruri pe care le intalneste in natura. Pentru ca exista multe de descoperit: animale mici care se tarasc printre florile parfumate, fructe, plante…dar mai bine va lasam sa le descoperiti singuri.

Ilustratiile vesel colorate transforma aceasta carte intr-una speciala si ii introduce pe cei mici in lumea colorata din gradina. Imaginile mici ascunse in ilustratii trezesc spiritul descoperirii si ofera multe oportunitati de discutie. Acest lucru ii face pe copii sa vrea sa descopere natura din carte precum in viata reala.

Sandra Grimm s-a nascut in Germania de Nord in 1974. A devenit pedagog calificat pentru a lucra intr-o editura de carti pentru copii. In momentul de fata s-a retras in mediul rural, alaturi de familia sa, inconjurata de animale dragute, vecini bizari, familii dragute, tot felul de vehicule si cunostinte ciudate. Asadar, ea are o mie si una de sugestii pentru povesti si rime noi. A publicat deja peste doua sute de carti, atat mari, cat si mici.

Katja Senner s-a nascut pe 9 aprilie 1972 in Mainz si a studiat designul de comunicare si ilustrare a cartilor, dupa ce si-a finalizat pregatirea in tipografie la Universitatea de Stiinte Aplicate din Mainz. In calitate de ilustratoare, ea a unit doua iubiri, bucuria cartilor frumoase si pasiunea de a desena. Lucreaza in primul rand pentru cei mici si incearca sa ia in serios cerintele lor speciale asupra unei carti.