Editura Didactica Publishing House Intrebarile copilariei. De ce dansam de bucurie si fierbem de furie - Andrea Schutze

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Andrea Schutze

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-048-365-6

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060483656 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
De ce dansam de bucurie si fierbem de furie – Intrebarile copilariei, o carte potrivita copiilor cu varsta peste 5 ani, ii invita pe acestia sa descopere cele 15 povesti amuzante, pline de aventura, fantastice si de fiecare data incarcate de emotii.

La inceputul cartii, autorul ne vorbeste despre emotii si importanta acestora. Tot despre emotii este vorba si in urmatoarele povesti.

Povesti mici despre sentimente mari! Cand esti mic, de unde stii ca e bine sa fii suparat? Cum sa faci fata fricii sau cum se simte fericirea? Copiii nu isi pot numi inca sentimentele, dar le simt cu atat mai puternic. Cu o mare empatie, autorul Andrea Schütze povesteste despre lumea turbulenta a emotiilor si o explica dezinvolt si distractiv.

15 povesti despre fericire, furie, frica si mandrie, care explica informatii factuale in povesti distractive citite cu voce tare.

Distractie placuta la citit si la ascultat! Si, fara sa fiti constienti de asta, chiar in acest moment v-ati schimbat expresia faciala. Presupun ca aceasta ar putea fi o expresie care arata curiozitatea, nerabdarea.

Sa incepem!
Andrea Schütze a incercat in copilaria sa cam toate hobby-urile pe care ni le putem imagina. La un moment dat, a inceput sa citeasca si de aceea ii place sa scrie carti. Are diploma de psiholog, are cursuri de calarie si chiar de croitorie. Locuieste cu fiicele ei intr-o casa roz, in mijlocul Padurii Negre din Germania.

Dagmar Henze, nascuta in 1970, a studiat la Universitatea de Stiinte Aplicate pentru Design din Hamburg, specializandu-se in ilustrarea cartilor pentru copii. Din 1996 lucreaza ca ilustrator independent.

Sa incepem!