Editura Niculescu Ghid de supravietuire in caz de catastrofe - Jacques Lalanne, Jean-Claude Rodet

Editura: Niculescu

Autor: Jacques Lalanne, Jean-Claude Rodet

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-38-0590-5

Cod Produs: 9786063805905 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Ghid de supravietuire in caz de catastrofe

Ce este de facut atunci cand o furtuna violenta de grindina izbucneste in timp ce ne aflam intr-o drumetie? Cand oala de pe aragaz ia foc? Sau cand descoperim un pachet suspect sub o banca? Dar cand ploile torentiale incep sa ne inunde locuinta? Sau cand un incendiu izbucneste in padurea de langa casa?

Chiar daca suntem pregatiti, nu este intotdeauna usor sa stim cum sa reactionam, mai ales in situatii de urgenta. Aceasta carte, conceputa sub forma unor fise practice, ofera lista lucrurilor care trebuie sa fie facute sau nu inainte de o catastrofa, in timpul acesteia si dupa ce pericolul a trecut, pentru a aborda situatia cu calm si eficacitate si pentru a salva viata noastra si a celor apropiati.

Tot ce trebuie sa stiti pentru a face fata si a supravietui situatiilor periculoase pe care este FOARTE PROBABIL sa le intalniti.
Ghid de supravietuire in caz de catastrofe