Editura Paralela 45 Cum sa ne ferim de toxinele din alimentatie. Metoda Food Babe - Vani Hari

Editura: Paralela 45

Autor: Vani Hari

Anul publicării: 2016

ISBN: 978-973-47-2202-0

Cod Produs: 9789734722020 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Totul incepe cu o intrebare simpla, pe care Vani, Food Babe, ne incita sa ne-o punem si pe care ea insasi a ridicat-o de nenumarate ori: Ce contine mancarea noastra?

Este, intr-adevar, mancare? Ne face bine sau rau? Iar daca nu e mancare, probabil nu ar trebui sa o mancam. Acesta este principiul pe care se bazeaza Metoda Food Babe, care ne va purta spre o era noua in domeniul sanatatii si va schimba lumea treptat, cu fiecare imbucatura, cu fiecare bucatarie, cu fiecare om in parte. Cititi aceasta carte si veti dobandi o cu totul alta perspectiva asupra mancarii, sanatatii si lumii. Si, din acel moment, tuturor ne va fi mai bine.

Dr. Mark Hyman

METODA FOOD BABE va arata cum:

•  Sa va formati 21 de obiceiuri bune, durabile, care sa va ajute sa renuntati la alimentele pline de chimicale.

•  Sa evitati cele 15 chimicale care va afecteaza greutatea si sanatatea.

•  Sa inlocuiti alimentele care va ingrasa, va imbatranesc si va secatuiesc de energie cu altele sanatoase si foarte gustoase.

•  Sa descifrati etichetele cu ingrediente de pe produse, pentru a evita sa le cumparati pe cele care va pot afecta sanatatea.

•  Sa gatiti feluri de mancare fara aditivi, dupa retete simple si gustoase.
  • Cum sa ne ferim de toxinele din alimentatie. Metoda Food Babe - Vani Hari

Multa vreme, Vani Hari a mancat ce a vrut – bomboane, sucuri, produse fast-food, alimente procesate –, pana ce acest mod tipic american de alimentatie a dus-o acolo unde duce in mod obisnuit: la spital. In ciuda carierei ei infloritoare de consultant de afaceri, Hari a ajuns la concluzia ca sanatatea proprie trebuie sa devina prioritatea vietii ei. Noul tel in viata a purtat-o catre investigarea a ceea ce se afla propriu-zis in mancarea noastra, de unde provine aceasta si ce chimicale se folosesc in fabricarea ei.  Cu cat afla mai multe, cu atat se schimba mai mult si cu atat se simtea mai bine. Incurajata de prieteni si familie, Hari a creat, in 2011, blogul cunoscut acum drept foodbabe.com. Acesta a devenit repede un vehicul de mare viteza pentru schimbare. Doar in ultimii trei ani, foodbabe.com a dus campanii impotriva unor concerne precum Kraft, Starbucks, Chick‑fil‑A si Subway care au strans peste 500.000 de semnaturi si au avut drept consecinta eliminarea mai multor ingrediente controversate intrebuintate de aceste mari companii din industria alimentara. Prin intermediul unui activism corporatist, al petitiilor si campaniilor din retelele de socializare, Hari si Armata Food Babe formata din adeptii sai au devenit una dintre cele mai puternice forte populiste din industria sanatatii si a alimentatiei. Hari s‑a bucurat de articole de prezentare in publicatii de prestigiu, precum New York Times si USA Today si a aparut in emisiuni TV ca Good Morning America de la CNN, The Dr. Oz Show, The Doctors si la postul de radio NPR. Sursa foto: www.amazon.com

Dr. Mark Hyman

METODA FOOD BABE va arata cum:

•  Sa evitati cele 15 chimicale care va afecteaza greutatea si sanatatea.

•  Sa gatiti feluri de mancare fara aditivi, dupa retete simple si gustoase.