Editura ALL Ce-as fi eu fara tine? Editia a III-a - Guillaume Musso

ISBN: 978-606-783-086-6

Cod Produs: 9786067830866 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Bestseller international

Guillaume Musso, „romancierul preferat al Frantei” (Lefigaro.fr), prezinta o poveste in care prima iubire influenteaza cursul intregii vieti, aventurandu-se de pe acoperisurile din Paris pana in insoritul San Francisco.

Inima lui Gabrielle este sfasiata intre doua feluri de iubire: cea pentru tatal ei si cea pentru primul barbat de care s-a indragostit. Primul este un politist pasionat de meseria lui, celalalt este un hot celebru. Insa amandoi au disparut cu cincisprezece ani in urma. Intr-o buna zi, la aceeasi ora, tatal ratacitor si iubitul ramas pe un alt continent reapar in chip straniu in viata ei. Curand, Gabrielle isi da seama ca cei doi sunt prinsi intr-o cursa mortala. Destinele lor nu pot fi separate. Pe cine sa salveze si pe cine sa piarda?

„Guillaume Musso este un alchimist al succesului. Ce-as fi eu fara tine? este in acelasi timp o poveste de iubire pasionala, un excelent scenariu de film politist, o calatorie fantastica si un roman initiatic.” - Le Figaro Littéraire

„Un roman fenomenal, despre destine incrucisate si iubiri condamnate, cu personaje fermecator de umane.” - France Soir

„Musso are darul de a crea intrigi originale si pe acela de a cladi si de a spori suspansul pana la ultima pagina.” - Direct Soir
  • Ce-as fi eu fara tine? - Guillaume Musso

Guillaume Musso este unul dintre cei mai populari scriitori francezi contemporani. Romanele lui au fost traduse in 40 de limbi si s-au vandut in peste 30 de milioane de exemplare.S-a nascut la Antibes in 1974 si a studiat stiinte economice. Mama lui, bibliotecara, i-a cultivat gustul pentru literatura, hranindu-l cu „Proust la biberon“. La 19 ani, Musso a plecat in Statele Unite ale Americii si s-a indragostit de New York. S-a intors in Franta plin de idei pentru romanele sale. La 24 de ani, a suferit un grav accident de masina, care l-a facut sa reflecteze la sensul vietii si la posibilitatea ca ea sa se sfarseasca pe neasteptate.

A scris apoi intr-un suflet 80 de pagini dintr-un roman pe care editorii l-au primit cu laude si incurajari. Et Après, publicat in 2004, s-a vandut intr-un milion de exemplare in Franta, a fost tradus in 23 de limbi si a ajuns pe pelicula cu John Malkovich si Evangeline Lilly in rolurile principale. Au urmat alte 12 romane de succes, dintre care doua au fost adaptate pentru marele ecran.

Bestseller international