Editura Niculescu Emotiile negative. Cum sa ne eliberam de frica, anxietate, tristete, furie, agresivitate, rusine. Editia a II-a - Latifa Gallo

Editura: Niculescu

Autor: Latifa Gallo

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-38-0485-4

Cod Produs: 9786063804854 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Suntem in permanenta traversati de emotii negative – frica, anxietate, tristete, furie, agresivitate, rusine, gelozie etc. – care ne perturba, ne bulverseaza si ne destabilizeaza, si nu stim ce sa facem pentru a le potoli sau stapani. Emotiile negative sunt insa un mijloc extraordinar de autocunoastere si de dezvoltare personala.

In plus, cel mai adesea nici nu le constientizam, iar atunci cand le identificam, ni se face frica si avem tendinta de a le inabusi. Dar emotiile, chiar si cele negative, ne ajuta sa traim. De fapt, nu trebuie nici sa le gestionam, nici sa le stapanim, ci doar sa le imblanzim pentru a le elibera. Emotiile ne ajuta sa intelegem ce se intampla in interiorul nostru. Vom descoperi astfel ca fiecare emotie are un rol pozitiv.

Cu ajutorul acestei carti, scrise de un coach renumit, in care veti gasi numeroase marturisiri si experiente traite, veti invata sa faceti din emotiile voastre negative cei mai buni inamici din viata voastra personala, familiala si profesionala si sa avansati pe drumul cunoasterii de sine.

LATIFA GALLO este, de peste 20 de ani, un apreciat coach si sofrolog. Experta in inteligenta emotionala, gestionarea stresului si stima de sine, se ocupa, de asemenea, de promovarea sanatatii si starii de bine la locul de munca.