Editura Creator De ce se cearta cuplurile? Un ghid pas cu pas pentru a pune capat frustrarilor, conflictelor si resentimentelor din relatia ta - Mira Kirshenbaum

Editura: Creator

Autor: Mira Kirshenbaum

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-029-432-0

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060294320 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Autoare de bestselleruri si experta in relatii, Mira Kirshenbaum examineaza dinamica puterii in relatii si le invata pe cupluri metoda ei in trei pasi pentru a pune capat luptei lor pentru putere si a gasi calea inapoi la iubire.

Cum ajung doi oameni bine intentionati, carora le pasa cu adevarat unul de celalalt, intr-o relatie deteriorata, nesatisfacatoare? Fiecare cuplu se confrunta cu conflicte si adesea radacina problemei este modul in care nu ne indeplinim nevoile. Initial, vom incerca sa remediem cu solicitari rezonabile - sau sugestii - si un ton amabil, insa atunci cand acest lucru esueaza, ne simtim lipsiti de putere, ceea ce duce la suspine, tacere, dezamagire, insulte si chiar amenintari. Acestea sunt miscari de putere. In timp ce ne angajam in miscari de putere neintentionate, rezultatul este acelasi: partenerul nostru se simte lipsit de putere si va incerca sa se reimputerniceasca. Astfel, dinamica distructiva continua si ne stapaneste.

Mira Kirshenbaum, dezvaluie o modalitate mai buna cu metoda ei in trei pasi pentru rezolvarea problemelor fara conflicte. Recunoscand miscarile de putere ale fiecarui partener, putem gasi in schimb modalitati reciproc satisfacatoare de a ne vindeca ranile si de a satisface nevoile celuilalt.

Acesta este un ghid indispensabil pentru a ajuta cuplurile sa puna capat ciclului negativ si sa revina la iubirea care i-a adus impreuna.
Mira Kirshenbaum este autoarea a douasprezece carti de succes - inclusiv influenta carte Too Good to Leave, Too Bad to Stay - care au fost traduse in peste douazeci de limbi. Finalista de doua ori pentru premiul Books for a Better Life, Mira este cofondatoare a Institutului Chestnut Hill, un centru de cercetare si psihoterapie pentru cupluri, familii si persoane, recunoscut la nivel international. A fost lider de ateliere si formator pentru cadre medicale la Harvard Medical School si la alte institutii. A aparut la CNN, 20/20, Today si CBS' Early Show, si a fost prezentata ca expert in revista O, Cosmopolitan, Vogue, Glamour si Good Housekeeping.