Editura Publica Pur si simplu continua sa cumperi. Metode dovedite de a economisi bani si de a face avere - Nick Maggiulli

Editura: Publica

Autor: Nick Maggiulli

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-722-584-6

Cod Produs: 9786067225846 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Toti ne punem mari intrebari cand vine vorba despre bani: despre economii, despre investitii si despre luarea deciziilor corecte in privinta finantelor.

Din nefericire, multe dintre raspunsurile oferite de industria financiara s-au bazat mai degraba pe pareri si presupuneri, decat pe date concrete si dovezi. Dar asta pana acum.

In aceasta carte, popularul blogger financiar Nick Maggiulli face calculele necesare pentru a-ti raspunde la marile intrebari despre finante si investitii, in acelasi timp oferindu-ti metode dovedite pentru a face avere chiar acum.

Vei invata de ce trebuie sa economisesti mai putin decat crezi, de ce nu este o idee buna sa economisesti pentru a cumpara cand piata este in scadere, cum sa supravietuiesti (si sa prosperi) in timpul unei prabusiri a bursei si multe altele.

Urmand strategiile explicate aici, poti actiona mai eficient si poti trai mai bine in fiecare zi. Este timpul sa faci urmatorul pas spre cladirea averii personale. Este timpul sa continui sa cumperi.

Putini inteleg datele si pot spune o poveste captivanta despre ele asa cum o face Nick Maggiulli. Este o lectura obligatorie. — Morgan Housel, autorul cartii Psihologia banilor

Investitorii vechi, dar si cei noi, vor avea de castigat de pe urma modului practic in care autorul abordeaza investitiile. — James O'Shaughnessy, fondator si presedinte OSAM LLC, autorul cartii What Works on Wall Street

Plina de momente de revelatie si de idei practice. — Christine Benz, director pentru finante personale, Morningstar

Combinatia ideala dintre contemplativ si practic. — James Clear, autorul bestsellerului Atomic Habits
Nick Maggiulli este director executiv si cercetator la Ritholtz Wealth Management. Este si autorul OfDollarsAndData.com, un blog axat pe intersectia dintre date si finantele personale. Lucrarile lui au fost prezentate in The Wall Street Journal, CNBC si The Los Angeles Times. A absolvit Universitatea Stanford cu o licenta in economie, iar in prezent locuieste in New York.