Editura Pro Universitaria Managementul si calculatia costurilor - Ileana-Sorina Rakos

Editura: Pro Universitaria

Autor: Ileana-Sorina Rakos

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-26-1650-2

Cod Produs: 9786062616502 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Se adreseaza studentilor si doctoranzilor care doresc sa isi insuseasca aspectele metodologice concrete ale acestui domeniu vast, avand la baza o documentare bogata, o constructie logica si un limbaj accesibil.

Lucrarea contine sinteza disciplinei obligatorii cuprinsa in Planul de invatamant al anului III de studiu, forma de invatamant zi si respectarea programei analitice in vigoare. Totodata, ea nu absolva studentul de un studiu aprofundat, pe baza bibliografiei recomandate care a stat la baza elaborarii ei, ci isi propune sa formeze o imagine de ansamblu asupra fundamentelor sistematizate teoretice si metodologice ale managementului si calculatiei costurilor si sa ofere studentului posibilitatea unei cunoasteri detaliate a disciplinei, fiind totodata un ghid pentru cei care desfasoara activitate in domeniul economic si financiar.
  • Managementul si calculatia costurilor - Ileana-Sorina Rakos

Este lector universitar in cadrul Universitatii din Petrosani, Facultatea de Stiinte, Departamentul de Stiinte Economice, din anul 2015, in cadrul careia desfasoara activitati didactice de predare cursuri, precum: Achizitii publice, Managementul costurilor si Gestiunea financiara a institutiilor publice, respectiv activitati de seminarizare la disciplinele: Finantele publice, Finantele intreprinderii, Finante, Contabilitatea institutiilor de credit, Gestiunea financiar�� a firmei. Este autor/co-autor a unui numar de peste 60 de lucrari stiintifice nationale si internationale, precum si autorul/co-autorul a unui numar de cinci carti publicate in tara si in strainatate.