Editura Curtea Veche Inteligenta financiara. Ghidul managerului pentru intelegerea adevaratei semnificatii a cifrelor. Editia a II-a - Karen Berman, Joe Knight, John Case

Editura: Curtea Veche

Autor: Karen Berman, Joe Knight, John Case

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1266-9

Cod Produs: 9786064412669 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea nu doar ca le ofera managerilor explicatii detaliate pentru diferitele concepte din domeniul financiar, dar le pune la dispozitie si strategii practice, in baza carora vor avea mai multa incredere sa aloce resurse, sa ia decizii si, astfel, sa obtina un succes mai mare pe plan profesional.

Scrisa intr-un limbaj accesibil si continand povestile palpitante ale unor companii reale, aceasta lucrare exhaustiva contine toate informatiile si instrumentele de care avem nevoie pentru a deveni mai eficienti in afaceri.
  • Inteligenta financiara. Ghidul managerului pentru intelegerea adevaratei semnificatii a cifrelor. Editia a II-a - Karen Berman, Joe Knight, John Case

Karen Berman (1962-2013) a fost fondatoare si coproprietara a Business Literacy Institute, o firma de consultanta care ofera programe de training financiar si alte servicii menite sa ajute membrii unei organizatii sa inteleaga in ce consta succesul financiar. Inainte de infiintarea companiei, a detinut diferite functii de conducere in domeniul bancar, in investitii, sanatate si industria artelor grafice.

Joe Knight este partener si consultant, organizator si orator la Business Literacy Institute. Calatoreste si tine conferinte in toata lumea, oferindu-le clientilor instruire financiara.

John Case scrie despre economie, afaceri si management de peste patru decenii. A publicat mai multe carti si a colaborat cu reviste precum Harvard Business Review, The New Republic, The Atlantic.