Editura Niculescu Ghidul managerilor intelepti. 90 de idei importante pentru afaceri profitabile - James McGrath

Editura: Niculescu

Autor: James McGrath

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-380-141-9

Cod Produs: 9786063801419 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
TOT CE TREBUIE SA STII DESPRE MANAGEMENT Sl CUM SA-TI PUI IDEILE IN APLICARE INTR-UN TIMP RECORD!

„O adevarata colectie de bijuterii! Nu este doar o carte despre management, ci si un ghid pretios pentru directorii de vanzari.”
Dr. Paul Mycock, consultant principal, Ampercom Systems Limited

Ghidul managerilor intelepti ne pune la dispozitie 90 dintre cele mai importante citate despre management care au fost enuntate vreodata. Cele mai multe dintre ele sunt gandite de lideri, analisti si consultanti remarcabili, printre care Warren Buffett si Peter Drucker. Cartea mai contine insa si replici care apartin unor personalitati, cum ar fi Robert Frost si Elvis Presley.

Fiecare sectiune a cartii contine cate doua pagini care cuprind: un citat, explicarea acestuia, idei cu ajutorul carora poate fi pus in practica, precum si posibile intrebari pe care sa vi le puneti, toate acestea expuse in asa fel incat sa fie folosite imediat in viata de zi cu zi.

Plina de recomandari despre cum sa rezolvati multe probleme din domeniul managementului, aceasta carte va ofera elementele si abilitatile de care aveti nevoie pentru a avea succes in:
•    Managementul dezvoltarii afacerilor • Managementul personal si al carierei • Motivarea si coordonarea angajatilor
•    Transformarea clientilor in parteneri • Planificarea eficienta
•    Luarea celor mai bune decizii
  • Ghidul managerilor intelepti. 90 de idei importante pentru afaceri profitabile - James McGrath

Dr. Paul Mycock, consultant principal, Ampercom Systems Limited

•    Transformarea clientilor in parteneri • Planificarea eficienta