Editura Curtea Veche Cum conduc cei mai buni lideri. Tehnici testate pentru a valorifica la maximum potentialul uman. Editia a II-a, revizuita - Brian Tracy

Editura: Curtea Veche

Autor: Brian Tracy

Editia: a 2-a, revizuita

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-44-0084-0

Stoc limitat
Cod Produs: 9786064400840 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
A fi lider este o arta. Bazandu-se pe experienta sa in domeniul afacerilor, dar si pe abordarile de succes a numerosi manageri si antreprenori, Brian Tracy ofera un ghid practic si intuitiv pentru a-ti perfectiona abilitatile de leadership. Vei invata tehnici de afaceri bazate pe strategii militare, dar mai ales cum sa-ti selectionezi si sa-ti motivezi angajatii, astfel incat sa-si doreasca sa ia parte la aventura voastra comuna, aceea de la aspiratie la succes.

In Cum conduc cei mai buni lideri, Brian Tracy argumenteaza ca a fi un lider de succes se reduce la sapte responsabilitati fundamentale: stabilirea obiectivelor, incurajarea inovatiei, capacitatea de a rezolva probleme si de a lua decizii eficiente, stabilirea prioritatilor, stabilirea unor standarde inalte si conducerea prin exemplul propriu, capacitatea de a-i incuraja si de a-i motiva pe ceilalti, capacitatea de a atinge obiectivele intr-o maniera eficienta.
  • Cum conduc cei mai buni lideri. Tehnici testate pentru a valorifica la maximum potentialul uman. Editia a II-a, revizuita - Brian Tracy

Brian Tracy este unul dintre vorbitorii si formatorii de top din intreaga lume. A tinut peste 5 000 de conferinte in mai mult de 50 de tari, pe teme precum leadershipul, strategia, vanzarile, dezvoltarea personala si profesionala si afacerile de succes, individualizandu‑le prin amestecul unic de umor, cunostinte, informatie si inspiratie.