Editura Curtea Veche Angel Investor. Cum sa investesti intr-un start-up din domeniul tehnologiei - Jason Calacanis

Editura: Curtea Veche

Autor: Jason Calacanis

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-44-1369-7

Cod Produs: 9786064413697 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Nu risti, nu castigi“ este crezul investitorilor inger. Ei au puterea financiara pe care orice afacerist ambitios vrea s-o atraga in dezvoltarea proiectului sau.

Ce conditii trebuie sa indeplineasca un start-up ca sa merite atentia unui investitor inger? Cum trebuie sa se comporte un investitor inger la intalnirile cu fondatorii? Care sunt intrebarile la care trebuie sa gaseasca raspuns investitorul inger inainte sa investeasca intr-o afacere? Ce este mai important: ca ideea sa fie una extraordinara sau ca fondatorul sa fie unul de succes? La aceste intrebari si la multe altele raspunde detaliat autorul pe parcursul celor 32 de capitole.

Investitori precum Jason Calacanis sunt noile staruri ale timpurilor noastre. Daca vrei sa le calci pe urme, ai acum ocazia sa le inveti metodele si sa-ti insusesti mentalitatea lor de invingatori.
  • Angel Investor. Cum sa investesti intr-un start-up din domeniul tehnologiei - Jason Calacanis

Jason Calacanis (n. 1970) este antreprenor multimilionar in domeniul tehnologiei, unul dintre cei mai cunoscuti investitori ingeri din lume si gazda a popularului podcast saptamanal This Week in Startups, considerat de Fortune.com „ghidul definitiv al celor mai bune podcasturi de afaceri“. Fondator al unei serii de conferinte care aduna laolalta antreprenori si potentiali investitori, a activat pentru prestigioasa firma de capital de risc Sequoia Capital din Silicon Valley si apare frecvent in mass-media.