Editura Storia Books Sub usa care sopteste - Tj Klune

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-9072-90-5

Cod Produs: 9786069072905 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Sub usa care sopteste este o noua poveste absolut incantatoare a lui TJ Klune, autorul bestsellerului Casa din marea azurie, ideala pentru fanii romanului Un barbat pe nume Ove si ai serialului de succes The Good Place.

Bun venit la Popasul lui Caron, unde ceaiul e fierbinte, fursecurile sunt proaspete, iar raposatii abia isi incep calatoria spre viata de dincolo.
Cand un culegator de suflete vine sa-l ia pe Wallace de la propria inmormantare, el incepe sa suspecteze ca s-ar putea sa fie mort.

Iar cand Hugo, patronul unei ceainarii deosebite, promite ca-l va ajuta sa treaca dincolo, Wallace trage concluzia ca e mort, fara doar si poate.
Dar, chiar si asa, Wallace nu e pregatit sa renunte la viata pe care abia a trait-o. Prin urmare, atunci cand afla ca mai are de stat o singura saptamana la Popasul lui Caron inainte sa fie nevoit sa deschida misterioasa usa de la etajul patru al ceainariei, se hotaraste sa traiasca o viata intreaga in cele sapte zile ramase.

Amuzant, tulburator si induiosator, romanul Sub usa care sopteste este o poveste plina de speranta despre o viata irosita intr-un birou si o moarte petrecuta cladind un camin.