Editura Leda Edge Scrisori fermecate. Volumul I. Rivali divini - Rebecca Ross

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-9740-88-0

Cod Produs: 9786069740880 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Dupa secole de adormire, zeii se razboiesc din nou. Tanara Iris Winnow, in varsta de 18 ani, nu vrea insa decat sa isi tina familia laolalta. Mama ei a cazut prada dependentelor, iar fratele, care a fost trimis pe front, a disparut. Singura ei sansa este sa castige promovarea de la Gazeta de Oath, unde lucreaza ca ziarista.

Pentru a mai uita de griji, Iris ii scrie lungi epistole fratelui ei, pe care le strecoara pe sub usa sifonierului, de unde dispar… direct in mainile lui Roman Kitt, fermecatorul si deopotriva nepasatorul ei rival de la ziar. Cand acesta din urma ii raspunde la scrisori sub protectia anonimatului, intre cei doi se naste o legatura care o va insoti pe Iris pana in prima linie a frontului, unde ajunge hotarata sa-si salveze fratele, omenirea, dar si dragostea.

Rivali divini este un roman fantasy plin de speranta, dar si de suferinta, despre puterea de neegalat a dragostei.
  • Scrisori fermecate. Volumul I. Rivali divini - Rebecca Ross

Rebecca Ross a copilarit in Georgia, unde continua sa locuiasca alaturi de sotul ei, de un caine ciobanesc plin de energie si de un munte de carti. Este licentiata in engleza la universitatea din statul natal si, inainte de a imbratisa o cariera literara, a lucrat in turism si invatamant. Adora zilele ploioase, noptile instelate, hartile, muntii, cafeaua si proiectele de bricolaj. Seria „Destinul reginei” a fost publicata in Romania de Leda Edge. Afla mai multe amanunte despre autoare pe rebeccarossauthor.com sau pe Instagram la @beccajross

Cand doi tineri jurnalisti rivali descopera dragostea prin intermediul unei conexiuni magice, acestia trebuie sa infrunte infernul intr-un razboi iscat intre zei, astfel incat sa-si hotarasca pentru totdeauna soarta.