Editura Leda Edge Saga lui Hades. Volumul II. Un joc al razbunarii - Scarlett St. Clair

Editura: Leda Edge

Autor: Scarlett St. Clair

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-9740-80-4

Cod Produs: 9786069740804 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Hades, Zeul Mortilor, nu ia partea nimanui si nici nu incalca regulile. Evident, nu face exceptii cand vine vorba de aceste principii – pentru niciun zeu sau muritor si nici macar pentru iubita lui, Persefona, Zeita Primaverii.

De obicei, frica te tine departe de jocurile razbunarii. Nu si de data asta insa.

Cand Hera, Zeita Femeilor, il abordeaza pe Hades si ii cere ajutorul pentru a-l putea rasturna de la putere pe Zeus, acesta refuza. Drept pedeapsa, Hera il condamna la o serie de munci. Prins intre uciderea unor monstri mitici si recuperarea artefactelor mortale furate, zeul se vede silit sa faca fata unor provocari din ce in ce mai dificile, care ii distrag atentia de la iubirea pentru Persefona. Zeita Primaverii trece si ea prin propria drama, care o impinge sa se intrebe in ce masura poate fi regina Lumii de Jos.

Oare va izbuti Hades sa pastreze echilibrul dupa care tanjeste?

„Mitul lui Hades si al Persefonei capata noi valente.” Esquire

„St. Clair se intoarce in Olimp cu partea a doua a povestii de dragoste din Saga lui Hades si propune un volum deopotriva incarcat de emotie si frustrant (dupa

Un joc al sortii), in care mediteaza asupra trainiciei iubirii in fata adversitatilor si cerceteaza complexitatea ierarhiei divine.” Publishers Weekly

„Plin de scene sexy, tensiune romantica intre personajele principale si beneficiind de prezenta regelui Lumii de Jos… Ce ti-ai putea dori mai mult?” PopSugar

„Daca iti place seria Hades x Persefona, cred ca Un joc al razbunarii va fi pe gustul tau. Completeaza lacunele, explica dispozitia schimbatoare a lui Hades si ofera o perspectiva asupra lucrurilor care se intampla si de care Persefona nu este constienta – si se intampla multe.” The Rambling Book Nerd

• Saga lui Hades. Volumul II. Un joc al razbunarii - Scarlett St. Clair

SCARLETT ST. CLAIR locuieste in Oklahoma, alaturi de fenomenalul ei caine. Are un master in biblioteconomie si studii informationale. Este obsedata de crime invaluite in mister, mitologia greaca, dragoste si viata de apoi. Pentru mai multe informatii despre autoare, vizitati scarlettstclair.com.