Editura Storia Books Regina de foc - Laura Sebastian

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-9072-17-2

Cod Produs: 9786069072172 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Mult asteptatul final al seriei PRINTESA DE CENUSA.

Printesa Theodosia a fost prizoniera in propria-i tara timp de un deceniu. Poreclita Printesa de cenusa, a indurat abuzuri si batjocuri neincetate din partea Kaiserului si a curtii lui. Dar, chiar si purtand coroana de cenusa, in venele mostenitoarei de drept a coroanei Astreei curge focul. Iar daca a invatat un singur lucru de la mama ei, acela este ca reginele nu se lasa intimidate niciodata. Acum libera si sustinuta de o armata de rebeli, Theo trebuie sa-si elibereze poporul subjugat si sa infrunte un dusman nou si infiorator: noua Imparateasa. Inzestrata cu un tip de magie pe care nimeni nu o intelege, e hotarata sa mistuie in foc pe oricine si orice i-ar sta in cale. Puterea stranie a Imparatesei creste pe zi ce trece si, avandu-l acum ostatic pe printul Søren, miza e mai mare ca niciodata. Theo trebuie sa invete sa-si accepte propria putere pentru a avea sorti de izbanda impotriva fetei pe care candva o considera sora ei de suflet.
Mult asteptatul final al seriei PRINTESA DE CENUSA.